תקשורת התנהגותית היא חלק בלתי נפרד מחיינו. אנו כל הזמן שולחים מסרים באמצעות התנהגות, חלק גדול מהם נעשים באופן לא מודע. 

 

לעומת זאת אצל הכלבים,

כמעט 100% מהתקשורת מתורגמת להתנהגות. כלבים מתקשרים עם בני האדם, עם כלב אחר ואפילו עם כמה כלבים במקביל, באמצעות סימני התנהגות בלבד. זה דורש ידע והבנה לגבי דרכי התקשורת ההתנהגותית של הכלב, סימניה, איך כלבים לומדים ועוד ועוד. 

 

 

כדי להבין קצת יותר, דמיינו את הסיטואציה היום יומית הבאה: אדם צועד ברחוב מולכם בקצב מהיר. יכול להיות שהוא סתם ממהר והוא לא שם לב שאדם נוסף הולך במסלולו הנגדי. זוהי סיטואציה די פשוטה שבמרבית המקרים נתעלם ממנה. 

 

 

אצל כלבים, זהו סימן תקשורת התנהגותי לכל דבר- כלבים הנעים אחד מול השני, פנים מול פנים מפרשים התנהגות כזו כאיום. זה לא מסתכם בכך, במהלך הסיטואציה הם ישלחו אחד לשני סימני התנהגות נוספים כמו: סימני אזהרה, רגיעה, הימנעות ואפילו תקיפה. אם נדע לזהות כל אחד מהסימנים, נוכל בקלות להימנע מסיטואציות מסוכנות ולמנוע בעיות עתידיות בחיי כלבינו.

בעיות התנהגות רבות נוצרות מהסיבה, שלא ידענו לקרוא את סימני ההתנהגות המלאים של הכלב. 

 

 

הבנה והכרת התקשורת ההתנהגותית של הכלב מאפשרת לנו, בעלי הכלבים, להבין את כלבינו יותר טוב. בעזרת הידע נוכל אפילו לדעת מה מצבם הנפשי ואיך לעזור להם.

תחשבו על כך שתוכלו לדעת מתי כלבכם, מפחד, לחוץ, עצוב, שמח, עצבני וכו', באמצעות קריאת סימני התקשורת ההתנהגותית שלו בלבד.

אילוף כלבים וגם אילוף גורים שמתבסס אך ורק על לימוד פקודות, מתעלם מהעובדה כי אנו עוסקים בבעל חיים ולטעמי הוא לא שלם.

לעומת זאת אילוף המשלב בתוכו, את מרכיבי התקשורת המלאים של הכלב, תורם לשיפור איכות חיי הכלב וליחסים המבוססים על אמון וכבוד הדדי, בין הכלב לבעליו. 

 

יובל שב - אילוף כלבים

Design & build by FOXMED

כל הזכויות שמורות ליובל שב - מאלף כלבים. אילוף כלבים וגם אילוף גורים

facebook

youtube