אילוף כלבים בקבוצה 

פתיחת הקורס הקרוב - 27.4.21 - פארק הירקון ת"א

להרשמה מוקדמת ליחצו כאן

 

אז החלטתם שאתם רוצים לאלף את הכלב, או להתאמן איתו. בחרתם את המאלף הנכון וגם בדקתם וגיליתם שיש מספר דרכים לעשות את זה: בשיעורים פרטיים, בפנסיון, בסדנאות ממוקדות וגם בשיעורי אילוף קבוצתיים. אז איך תבחרו מה המסגרת הנכונה? איך תדעו שתשיגו את התוצאות שאתם חולמים עליהם? מה הכי נכון לכלב? וגם מה הכי נכון לכם?

במאמר זה, תמצאו כל מה שצריך לדעת על שיעורי אילוף בקבוצה. כשתסיימו לקרוא, יעלמו לכם כל סימני השאלה לגבי אילוף כלבים בקבוצה ותוכלו להתקדם לעבר ההחלטה שנכונה לכם. אז בואו נתחיל לענות על כמה שאלות:

 

?מה זה בכלל אילוף בקבוצה


בואו נחשוב רגע מה זו קבוצה? כלב אחד? שניים? חמישה עשר? ובכן לטעמי, ברגע שמדובר בשני כלבים ומעלה אנו מדברים על קבוצה. איך זה הגיוני? מכיוון שמנקודת מבטו של הכלב, אנו לוקחים בחשבון גם את בני האדם. משני כלבים + שני בעלי כלבים, נוצרת לנו קבוצה של ארבעה. הכלבים שמים לב לכל הפרטים האלה ובאילוף כלבים בקבוצה, אנו תמיד לוקחים זאת בחשבון. האילוף הקבוצתי נועד לאפשר לכלב, ללמוד ולהתאמן בסביבת גירויים.

 

האם הגור שלי יכול להשתתף בשיעור קבוצתי?


בהחלט כן ואפילו כדאי!! התנאי היחיד הוא, שהגור סיים לקבל את כל סדרת החיסונים הראשונה. לאחר מכן, מאד מומלץ להשתתף עם הגור בשיעורי אילוף קבוצתיים, כיוון שהדבר יתרום לתהליך הסוציאליזציה של הגור. כלבכם הקטן יקבל חשיפה נכונה, בליווי מאלף מוסמך לכלבים, לאנשים, לסביבה שונה. חשיפה וסוציאליזציה שמתבצעת כראוי, מבטיחה שקט כמעט ודאי מבעיות התנהגות בעתיד. 


ומה לגבי כלבים בוגרים?


ככלל, אין מגבלת גיל לאילוף בקבוצה, כל עוד הכלב בריא ואין בעיה רפואית שתקשה עליו. אתם מכירים את כלבכם הכי טוב, במקרה של ספק התייעצו עם מאלף הכלבים ועם הוטרינר. חשוב לוודא שהכלב מצוות לקבוצה שמתאימה לו. כפי שמוסבר בסעיף הבא. 

 

איך אדע שהכלב שלי מתאים לקבוצה?


חשוב מאד להתאים את הכלב לקבוצה שבה הוא יוכל להשיג את התוצאות הטובות ביותר. כשאתם אתם באים לבחור מאלף, שימו לב כיצד נעשה הציוות לקבוצה. האם לפי סדר ההרשמה? האם גורים יהיו גורים? בוגרים עם בוגרים? וכו'. בשיעורי האילוף הקבוצתיים שלנו למשל, אנו לוקחים בחשבון את כל הפרמטרים: גיל, מין, גזע, בעיות מיוחדות. בנוסף: חשוב לנו להכיר את הסיפור האישי שלכם ושל כלבכם, בדיוק מהסיבה שנרצה להתאים את כלבכם לקבוצה המתאימה לו ביותר וגם אתכם. חשוב לנו שתהנו מהתהליך.

 

הכלב שלי לא מסתדר עם כלבים אחרים, האם אפשרי שיתאמן בקבוצה?


הנה אחת הסיבות, למה חשוב להכיר את הסיפור של כל כלב. ייתכן שבמקרה כזה המאלף יחליט שכדאי לעשות מספר שיעורים פרטיים ורק לאחר מכן לצרף את הכלב לקבוצה. חשוב לבדוק בדיוק מה הסיבה שבגללה, הכלב לא מסתדר בחברת כלבים אחרים, לאבחן ולהתאים את התהליך המתאים ביותר עבורו ועבורכם. 

 

מה הכלבים לומדים במהלך התהליך?


שיעורי האילוף הקבוצתיים כוללים מגוון נושאים: הבנת התקשורת הכלבית, משמעת בסיסית, חיזוק הקשר עם הבעלים, פתרון בעיות התנהגות כמו: קפיצות, רכושנות וכו', קבלת כלים לפתרון בעיות התנהגות בעתיד. יש כ"כ הרבה דברים שאפשר ללמד את הכלבים, לכן נחזור על זה שוב – בררו מה בדיוק המאלף מציע לכם בתהליך והאם זה עונה על הצרכים שלכם ושל כלבכם.

 

כמה זמן נמשך תהליך של אילוף קבוצתי?


אילוף כלבים הוא תהליך אימוני, כלומר צריך להתאמן ולכן, כל תהליך אילוף נמשך מספר שבועות. אילוף בסיסי לדוגמא, נמשך כשישה עד שמונה שבועות. גם כאן ישנם הבדלים קלים בין השירותים שניתנים על ידי המאלפים השונים. אצלי לדוגמא, שיעורי האילוף הקבוצתיים כוללים 5 מפגשים של שעה, פעם בשבוע. בין האימונים, בכל מסגרת שתבחרו, נדרש תרגול והשקעה יום יומית. גם כאן בררו עם המאלף, מה בדיוק יידרש מכם בין האימונים. 

 

הכלב שלי כבר עבר אילוף, מה יתרום לו אילוף כלבים בקבוצה?


לכלבים שכבר עברו תהליך אילוף כלשהו, במסגרת פרטית או בפנסיון, האילוף הקבוצתי יכול לעזור לשדרג את היכולות שנלמדו. הם ילמדו לעבוד בסביבה שונה, עם גירויים, מול כלבים. עם כלבים שעברו אילוף בסיסי לדוגמא, ניתן לעבור לאילוף מתקדם בו נלמדים נושאים כמו שליטה מרחוק. אם כלבכם כבר עבר אילוף ולא הושגו כל התוצאות, השיעורים הקבוצתיים יכולים לעזור לכם להשיג את מה שחסר. גם כאן חשוב לוודא שכלבכם יצוות לקבוצה המתאימה לו. 


אני מקווה שהמאמר הזה עשה לכם קצת סדר בדברים. כמו שאתם רואים הכי חשוב זה לשאול, לברר, להבין מה הצרכים שלכם ולראות אם אתם מקבלים עבורם מענה. זיכרו שכל תהליך אילוף שתעברו עם הכלב שלכם, צריך להיות גם מהנה, שתוכלו להכיר את כלבכם, להתחבר אליו. אם כל זה יקרה, חלק גדול מהתוצאות כבר יגיעו מעצמם. אני מזמין אתכם לקרוא על שיעורי האילוף הקבוצתיים שאני מציע בתל אביב או ברעננה. 

בהצלחה!
יובל

 

 

יובל שב - אילוף כלבים

Design & build by FOXMED

כל הזכויות שמורות ליובל שב - מאלף כלבים. אילוף כלבים וגם אילוף גורים

facebook

youtube