אילוף כלבים בפנסיון

אילוף כלבים בפנסיון- כל מה שצריך לדעת

 

מה?? לשלוח את הכלב לחודש שלם? בלי לראות אותו? הוא לא יהיה מסכן? מה הוא יעבור? יהיה לו קשה? ומה התוצאות? אם התייעצתם עם מאלף כלבים לגבי אפשרויות אילוף ועלתה בשיחה האופציה לאילוף בפנסיון, כנראה שאחת התגובות האלה עברה גם בראשכם.

במסגרת המאמרים שמסבירים על שירותי אילוף כלבים, שונים המאמר הזה יעסוק באילוף בתנאי פנסיון, יענה על כל השאלות, שחשוב לשאול ויפריך כמה מיתוסים מוכרים. כל זאת במטרה אחת, לתת לכם את כל הידע והכלים לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם ועבור כלבכם.

אז בואו נצא לדרך: 

 

אילוף כלבים בפנסיון – מה זה בכלל 

 

תפקידם העיקרי של פנסיוני הכלבים, הוא לתת פתרון לבעלי כלבים שצריכים למצוא מקום לינה לכלבם בזמנים שונים: טיולים, נסיעות לחו''ל, אירועים משפחתיים וכו'. בפנסיון כל כלב מקבל תא משלו, לעיתים עם כלב/ה נוספים ושם הם לנים, אוכלים, משחקים ומבלים את שגרת חייהם למשך השהות בפנסיון.

ישנם מאלפי כלבים שבבעלותם פנסיון ואחרים עובדים בשיתוף פעולה עם פנסיוני כלבים לצורך מטרות האילוף. להבדיל משיעורי אילוף כלבים בקבוצה או פרטיים, אילוף שנעשה בתנאי פנסיון, למעשה מוציא את הכלב מסביבתו הטבעית. יש לכך יתרונות וחסרונות שעליהם נעבור בהמשך. מאלף הכלבים איתו אתם עובדים, לוקח את הכלב אליו לתקופה מסוימת בה הוא עובד עם הכלב על מטרות האילוף. גם כלבים שמאולפים בתנאי פנסיון, לנים וחיים פנסיון למשך כל תקופת האילוף. 

 

מי צריך אילוף בתנאי פנסיון

 

אין תשובה מדויקת לשאלה הזו. כל מקרה לגופו. אני מאמין, שחשוב לאלף ולהתאמן עם הכלבים בסביבתם הטבעית, בעלי הכלבים צריכים לקחת חלק פעיל ולהיות מעורבים בתהליך. יחד עם זאת, כן יתכנו מקרים שבהם מאלף הכלבים צריך לשקול ולהציע אילוף בתנאי פנסיון. לרוב מדובר במקרים של בעיית התנהגות חמורה כמו תוקפנות לדוגמא, בה ייתכן וידרש ניתוק של הכלב מהסביבה בה הוא רגיל להפגין התנהגות זו. מקרים נוספים ייתכנו, כאשר לבעלי הכלבים אין אפשרות להתאמן עם כלבם ולקחת חלק פעיל באימון למשל: מקרים של נכות, מחלה או קושי אחר שעלול לפגוע בהצלחת התהליך. בכל אחד מהמקרים האלה על מאלף הכלבים להציע את האפשרות הטובה ביותר לבעלי הכלבים. 

 

איך מתבצע האילוף בפנסיון?

 

אילוף כלבים בפנסיון הוא הרבה יותר אינטנסיבי מאילוף בקבוצה או שיעורים פרטיים. לרוב מדובר בתקופה של 3 עד 4 שבועות. בכל יום מאלף הכלבים עובר עם הכלב מספר אימונים ביום, לפי תוכנית האילוף שנקבעה. זאת להבדיל מאילוף ביתי, בו מאלף הכלבים מגיע פעם בשבוע ובעלי הכלבים מתאמנים עם הכלב פעם ביום. למעשה מדובר בתהליך מאד ממוקד. גם באילוף מסוג זה, חשובה מעורבותם של בעלי הכלבים, עליהם להגיע למספר שיעורים בפנסיון על מנת לראות את ההתקדמות של כלבם ובעיקר כדי ללמוד כיצד לבצע את הדברים בעצמם, לאחר חזרת הכלב הביתה. חשוב: כאשר מסתיים האילוף בפנסיון, על מאלף הכלבים ללוות אתכם בקליטה מחדש בבית, בדר"כ זה נעשה באמצעות שיעור אחד או שניים בביתכם לאחר חזרת הכלב. 


מה תהיה החוויה של הכלב, האם הוא יהנה בפנסיון


האינסטינקט הראשוני שלנו, הוא הצורך לפצות על התחושה שנטשנו את כלבינו. לכן אנו מתמקדים בשאלות כמו: האם כלבינו יהנה, ישחק עם כלבים אחרים וכו'. זיכרו: שלחתם את כלבכם לאילוף, המטרה העיקרית היא להשיג את התוצאות הרצויות מתהליך האילוף. זה לא סותר את העובדה שבמהלך תקופת האילוף, כל צרכיו של הכלב צריכים להיות מסופקים וזה כולל גם זמן למשחק וחברה של כלבים אחרים. אך זה לא העיקר. חשוב לוודא עם המאלף איתו אתם עובדים, ששגרת יומו של כלבכם תכלול גם את הדברים האלה ולראות מה היחס ביניהם. למשל, כלב שישחק הרבה בחצר הפנסיון, יהיה עייף יותר ותהליך למידה שלו בזמן האילוף לא יהיה אפקטיבי. מאלף טוב, יתן לכלבכם זמן למשחק דווקא אחרי האימון וגם זה לזמן מוגבל ולא ארוך מדי. 

 

ניפוץ מיתוס – לאחר אילוף בפנסיון אקבל חזרה רובוט שיעשה כל מה שאבקש


טעות נפוצה היא המחשבה שאילוף בפנסיון, מוריד את האחריות מבעלי הכלבים. יש כאן גם שילוב של משאלת לב, שלא יכולה להתקיים במציאות והיא לקבל בחזרה הביתה כלב מתוכנת. הסיבה שזה לא יכול להתקיים, היא שמדובר בבעל חיים. אתם כן תקבלו בחזרה, כלב שיודע בדיוק מה נדרש ממנו ואיך לבצע זאת. אך כעת תפקידכם יהיה לתחזק את מה שנרכש ולאמן את כלבכם לבצע זאת גם איתכם.

זהו היתרון הגדול של האילוף הפנסיוני, הוא מקל על התהליך בכך שכלבכם כבר יודע מה נדרש ממנו וחוסך מכם את הזמן וההשקעה הדרושה בלימוד ההתחלתי. 

 

אילוף בפנסיון יכול לפתור את כל בעיות ההתנהגות


התשובה היא כן ולא. את מרבית בעיות ההתנהגות ובטח תהליכי אילוף של הקניית משמעת ניתן לבצע בתנאי פנסיון ואחוזי ההצלחה הם גבוהים מאד. יחד עם זאת ישנן בעיות שמצריכות עבודה בסביבה מסוימת, תנאים מסוימים, אולי קירבה של הבעלים ועוד. לא תמיד בפנסיון נוכל ליצור את התנאים לטיפול הרצוי. למשל חרדת נטישה – בעיה שמחייבת עבודה אינטנסיבית של הבעלים עם הכלב, צריכה לדעתי להיפתר בעבודה משותפת במרחב הביתי. תמיד בררו לעומק את דרך הטיפול בבעיה אצל המאלף וגם וודאו, כי יש ביכולתו לספק את התנאים המתאימים לאימון. 


ניפוץ מיתוס 2 – הכלב יקבל חרדת נטישה או ישנא אותי כי שלחתי אותו לפנסיון


טעות. חרדת נטישה לא מקבלים כ"כ בקלות. תהליך הקליטה בפנסיון, יהיה בליווי מאלף, איש מקצוע שידריך אתכם וימנע מכם לעשות טעויות. כלבים חיים את הרגע, תזכרו את זה. מבחינתם מה שקורה בחייהם ממש עכשיו, זו המציאות, לכן הם לא ישנאו אתכם. הפנסיון יספק להם מיד תעסוקה שתשכיח מהם את הפרידה. אם לא תהיו דרמטים הכל יעבור חלק. גם תחושת הזמן לא קיימת אצלם. הם ישמחו לראות אתכם כשתחזרו אחרי שבוע באותה מידה של שמחה גם אם תחזרו אחרי 5 דקות. מה שבאמת חשוב כפי שציינתי קודם, הוא שתהיו מעורבים, תגיעו במהלך התקופה מספר פעמים להתאמן ולראות את כלבכם. 

 

למה אילוף כלבים בפנסיון יקר יותר


אלו המרכיבים העיקריים שמשפיעים על מחיר האילוף בפנסיון: עלויות השהייה בפנסיון, לינה אוכל, מים, פיקוח וטרינרי ועוד – כל אלה כלולים במחיר האילוף לרוב. בנוסף, מאלף הכלבים עובד עם כלבכם מספר פעמים ביום לעומת פעם בשבוע באילוף הביתי. מכאן ההסבר לעלות היקרה יותר של אילוף מסוג זה. 

 

אני מקווה שהמאמר הזה, עשה לכם קצת סדר בדברים. כמו שאתם רואים לאילוף בתנאי פנסיון יש יתרונות וחסרונות. הכי חשוב לזכור שכל מקרה צריך להיבחן לגופו. זיכרו לבדוק עם המאלף מה תוכנית האילוף המומלצת על ידו ומה היא כוללת. במידה והוחלט על פנסיון, לכו לראות את המקום. היכן כלבכם יעבוד ויישן, האם המקום נקי מספיק, בטוח מספיק, מי יטפל בכלבכם בין האימונים, מה הוא יאכל וכל דבר נוסף שחשוב לכם. בקיצור,כל מה שקשור לתנאי המחייה הבסיסיים, חשוב לבדוק ולראות.

אתם מוזמנים כמובן ליצור קשר, להתייעץ ולשמוע על אפשרויות האילוף שלי, לא רק בפנסיון :)

 

בהצלחה!!

 

 

 

 

יובל שב - אילוף כלבים

Design & build by FOXMED

כל הזכויות שמורות ליובל שב - מאלף כלבים. אילוף כלבים וגם אילוף גורים

facebook

youtube