אילוף גורים

 

 

 

איזה כיף!! חבר חדש הצטרף למשפחה. הוא מתוק ומצחיק, אוהב לשחק ולהשתולל ואתם רוצים לתת לו את כל האהבה שיש בעולם. כדי שתוכלו לעשות את זה בצורה הכי טובה, סדרת השיעורים של חינוך ואילוף גורים זה כל מה שתצטרכו. שלושה שיעורים בלבד, בהם תלמדו כל מה שצריך לדעת על אילוף גורים, תקבלו כלים מעשיים ללימוד הכלב, כל מה שחשוב לכם וגם תיצרו חיבור אמיתי, מלא אמון ואהבה ביניכם לבין הגור החדש. מה כוללים השיעורים של חינוך ואילוף גורים:

 

אילוף גורים - שיעור 1 – חינוך לצרכים ויצירת סדר יום

 

האתגר הגדול ביותר ואולי המתסכל ביותר אצל בעלי גורים חדשים, הוא נושא החינוך לצרכים. זה מריח לא טוב, מלכלך ולא כיף להתעסק עם זה.

כבר אחרי השיעור הראשון, יהיו בידיכם מגוון כלים ושיטות בעזרתם, תוכלו לחנך ולאלף את הגור לעשיית צרכים בחוץ. כל הפתרונות מבוססים על הבנת מנגנוני ההתפתחות של הגור וכיצד הוא לומד. כך תוכלו לאמן אותו לעשיית צרכים בחוץ, בקלות, בהנאה ותראו שיפור משמעותי תוך מספר ימים.

עוד נלמד בשיעור זה, איך ליצור לגור המתוק והחדש שלנו, את סדר היום האידיאלי. כמובן בתיאום עם סדר היום שלכם, כך שבמהלך היממה הוא יקבל את כל צרכיו החשובים: ארוחות, טיולים, זמן למשחק וגם זמן למנוחה. באופן זה גם אתם תרגישו, שהטיפול בגור הוא לא מעיק וההתאקלמות עוברת בצורה חלקה.

 

אילוף גורים - שיעור 2 – חשיפה וסוציאליזציה

 

בפגישה זו, נעבוד על נושא חשוב מאד שיעזור למנוע הופעה של בעיות התנהגות בעתיד. הגורים, מטבעם הם מאד סקרנים, ממש כמו תינוקות. מצד שני הם גם נורא מפחדים כי הכל חדש להם. בשיעור זה, נלמד כיצד לחשוף את הגור לכל הדברים החדשים בחייו, בתוך הבית וגם בחוץ. אנו נעבוד על חשיפה לרעשים, חפצים, כלבים אחרים ואנשים. בצורה זו אנו נכין את הגור לחיים מלאים בהם הוא לא יפחד ממכוניות, אנשים זרים, כלבים, רעשים שונים כמו משאיות, שואב אבק וכו'.

בנוסף נחזק את תהליך החיברות של הגור – סוציאליזציה. נראה לו כיצד לגשת בצורה נכונה לכלבים, מבלי לפחד או להרגיש מאיים, הוא ילמד כיצד לשחק עם כלבים ואנשים בצורה נכונה ומהנה.

 

אילוף גורים - שיעור 3 – כללים וגבולות

 

הכלבים כידוע לכולנו, חיים בלהקה. לכל להקה/משפחה יש את הכללים שלה, כלומר מה מותר ומה אסור.

בשיעור זה נגדיר לגור את הכללים במשפחתו החדשה, נלמד אותו בדיוק מה מותר ומה אסור לעשות, בשפה שהוא מבין. את כל הכללים אתם מחליטים ובוחרים. מותר/אסור לעלות על הספה, איפה המקום הפרטי של הגור, מה לעשות בזמן שאתם ישנים/אוכלים ועוד. בשיעור זה נלמד גם, כיצד להפסיק התנהגויות לא רצויות ולפתור בעיות גוריות שעלולות לצוץ כמו: נשיכות, הרס חפצים, נביחות ועוד.

 במהלך כל שלושת השיעורים, נאלף את הגורים להתנהגויות בסיסיות חשובות כמו: לשבת, ארצה, ללכת למקום ועוד. התקשורת ביניכם לבין הגור, תהיה טובה ואפקטיבית. אתם תבינו את כל הצרכים הבסיסיים להם הגורים זקוקים, תוכלו לקבל עבורם את ההחלטות הטובות ביותר. מצידם של הגורים, הם יסמכו עליכם ויחזירו לכם אהבה ענקית.

 

 

יובל שב - אילוף כלבים

Design & build by FOXMED

כל הזכויות שמורות ליובל שב - מאלף כלבים. אילוף כלבים וגם אילוף גורים

facebook

youtube